Zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění je jedním ze základních pilířů české společnosti. Všichni se na něm podílíme a všichni díky stávajícímu systému nemusíme řešit v nemocnici otázku „jaké máte pojištění?“, případně komplikace typu „tenhle typ rakoviny Vaše pojistka nekryje“, musíte vše uhradit hotově. Základním pilířem systému jsou zdravotní pojišťovny . Těm všichni v rámci povinného systému zdravotního pojištění platíme a oni pak hradí péči lékařům a zdravotnickým zařízením, kteří nám zdravotní péči dopřávají. Povinné zdravotní pojištění u některé zdravotní pojišťovny prostě musíme mít ze zákona všichni a nárok na péči pak máme ze zákona též všichni.

Zdravotní pojišťovna Agel

Zdravotní pojišťovna AgelJe největší soukromá pojišťovna ve střední Evropě. U nás, v České republice, má deset nemocnic a k tomu ještě několik dalších zdravotních zařízení. Nejčastěji bychom na ně narazili v olomouckém či moravskoslezském kraji. Společnost Agel se řadí mezi největší špičku mezi zdravotními zařízeními, a to nejen v České republice. Navíc získala jedenáct prestižních akreditací z celkových čtyřiceti rozdaných.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Česká průmyslová zdravotní pojišťovnaČeská průmyslová zdravotní pojišťovna vznikla sloučením Hutnické zaměstnanecké pojišťovny s Českou národní zdravotní pojišťovnou v roce 2009. Hlavně tím se stala třetí největší pojišťovnou v České republice a má přes osmdesát poboček s více jak 700 tisíci pojištěnci.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Všeobecná zdravotní pojišťovna VZP ČRJe v České republice tou největší zdravotní pojišťovnou. Má více než 6 milionů klientů a funguje již od roku 1992. Je uznávaným členem Mezinárodní asociace neziskových zdravotních a nemocenských pojišťoven. Všeobecná zdravotní pojišťovna je schopná i ochotná hradit za své klienty ty nejnáročnější zdravotnické úkony a současně dbá na to, aby nebyla porušována základní lidská, pojištěnecká a pacientská práva klientů.

OZP

Oborová zdravotní pojišťovnaOZP je Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví. Své pobočky má po celé České republice a jejím klientem se může stát téměř kdokoli s trvalým bydlištěm na území České republiky. Neomezuje se však pouze na výběr zákonného pojištění a proplácení zdravotní péče, která je hrazena z tohoto pojištění, ale vytváří i fondy pro zlepšení zdravotní péče a prevence, které poté používá jako možné doplňkové služby pro své klienty.

Zdravotní pojišťovna Média

Zdravotní pojišťovna MédiaMédia je zdravotní pojišťovna známá hlavně svým moderním a vstřícným jednáním. A to možná hlavně proto, že se jedná o nejmladší zdravotní pojišťovnu v České republice. Je totiž na českém trhu teprve od roku 2009. Klade velký důraz na komunikativnost a tak svým klientům nabízí možnost být stále on-line, takže mohou své otázky řešit přímo a hned se svou pojišťovnou.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra České republikyZdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky je největší zaměstnaneckou a druhou největší veřejnou zdravotní pojišťovnou v České republice. Na českém trhu je již přes sedmnáct let a jejích služeb využívá přes jeden milion pojištěnců. Je známa hlavně svými příspěvky na některá vyšetření a očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění. Má 80 teritoriálních pracovišť a osm poboček rozmístěných po celé republice.

ZPMA

Zdravotní pojišťovna Metal AlianceZdravotní pojišťovna Metal-Aliance u nás působí od roku 1993 a počet jejích klientů je v současné době větší než 400 000. Ředitelství této pojišťovny má sídlo v Kladně a po celých sedmnáct let, co existuje Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance, stojí v jejím čele stále stejný člověk. Samozřejmě nejen proto je považována za jednu z nejspolehlivějších a uznávaných zdravotních pojišťoven na českém trhu. Navíc je členem Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Vojenská zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovnaVojenská zdravotní pojišťovna zajišťuje ve vojenských i civilních zdravotních zařízeních svou lékařskou péči již od roku 1993. Svým klientům nabízí možnost lékařské péče v kvalitních zdravotních zařízeních, včetně vojenských. Po České republice má několik poboček a hned osm jednatelství.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Zaměstnanecká životní pojišťovna ŠkodaZaměstnanecká pojišťovna Škoda je na našem trhu od roku 1993. Je to regionální zdravotní pojišťovna se stabilní klientelou a v současné době má na trhu pět poboček. Jejím klientem se však může stát naprosto každá osoba s trvalým pobytem na území České republiky. Zdravotní pojišťovna Škoda má vybudovanou širokou síť zdravotnických zařízení, která svým pojištěncům vždy nabízí kvalitní a odbornou zdravotní péči.

Revírní bratrská pokladna

Zdravotní pojišťovna Revíjní bratrská pokladnaRevírní bratrská pokladna zdravotní pojišťovna je v České republice jednou z největších zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven, která vznikla v roce 1993. Jejích pojištěnců je více než 400 tisíc a jsou převážně ze severní, či střední Moravy a ze Slezska. Revírní bratrská pojišťovna je členem Svazu zdravotních pojišťoven ČR.