Kapitálové životní pojištění (spořící životní pojištění) je oblíbeným typem životního pojištění. Kapitálové životní pojištění je podporováno státem v podobě daňového odpočtu, podobně jako u penzijního připojištění.

Profil pojištění

Tento typ pojištění se skládá ze dvou částí: pokrytí výdajů pro pojišťovnu a spořící složky. Klient si zvolí, jakou část peněz chce vkládat na pojištění pro případ smrti nebo dožití a jakou část chce klient zhodnocovat. Zhodnocení se pohybuje mezi 2 až 2,4 % p.a. a je garantované. V případě smrti jsou peníze vyplaceny rodině. Při dožití je vyplacena dohodnutá částka z pojistky spolu s výnosy z naspořené částky. Kapitálové pojištění je dlouhodobý produkt a pro maximální zhodnocení je doporučená doba trvání pojištění alespoň 10 let.

Výhody a nevýhody KŽP

  • + garantovaná pojistná částka pro případ smrti nebo dožití
  • + garantované minimální zhodnocení finančních prostředků
  • + široké spektrum pojistné ochrany formou připojištění
  • + daňová úleva
  • –  nelze libovolně měnit nastavení pojištění
  • –  nelze aktivně ovlivňovat tvorbu kapitálové hodnoty pojištění

Kapitálové pojištění má své pevné místo na trhu pojistných produktů. V současnosti získává na popularitě investiční životní pojištění, které nabízí větší míru flexibility. Výhodou kapitálového životního pojištění jsou daňové odpočty, které mohou být až 12 000 korun. Díky vysokému garantovanému zhodnocení je kapitálové životní pojištění výhodnější jak spořicí účty.

 

  1. Zajíma mě *
 

cforms contact form by delicious:days